Консультація по телефону:
  • Головна /
  • /
  • Реєструвати чи не реєструвати: чи є обов'язковою державна реєстрація діяльності Інтернет-магазину?
22 Січня, 2020 Новини компанії

Реєструвати чи не реєструвати: Чи є обов'язковою державна реєстрація діяльності Інтернет-магазину?

Існування Інтернет-магазинів, що не були зареєстровані як суб'єкти господарювання у встановленому законом порядку, є звичним явищем в Україні. Однак, що говорить з даного приводу Закон?

Ключовим у вирішенні даного питання є Закон України "Про електронну комерцію", який визначає суб'єкта електронної комерції як суб'єкта господарювання будь-якої організаційно-правової форми, що реалізує товари, виконує роботи, надає послуги з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем, або особа, яка придбаває, замовляє, використовує зазначені товари, роботи, послуги шляхом вчинення електронного правочину. Саме тому, аби укладати електронні договори через Інтернет-магазин необхідно здійснити державну реєстрацію такої діяльності.

Сутність даної вимоги полягає в тому, що торгівля, яка здійснюється через Інтернет-магазин, є підприємницькою діяльністю, а тому кожен такий Інтернет-магазин має бути закріплено за конкретним підприємцем чи підприємством, а не просто фізичною особою.

В той же час, ніяких обмежень у виборі організаційно-правових форм немає. Обов'язково лише вказати в заяві про держану реєстрацію відповідного суб'єкта господарювання код КВЕД - 47.91 "Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет".

Якщо ж провадження господарської діяльності здійснюється без державної реєстрації як суб'єкта господарювання, то такі дії визнаються адміністративним правопорушенням (ст. 164 КУпАП "Порушення порядку провадження господарської діяльності"), яке тягне за собою накладення штрафу від 1000 до 2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить від 17000 до 34000 гривень. Повторне вчинення такого правопорушення передбачає накладення штрафу від 2000 до 5000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 34000 до 51000 гривень). Як при першому, так і повторному порушенні, передбачається конфіскація виробів (товарів) та грошей одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.

Та й це ще не все. Такому "підприємцю" також будуть нараховані податок на доходи фізичних осіб у розмір 18 %, єдиний соціальний внесок з фонду заробітної плати працівника до Пенсійного фонду - 22 % та 1,5 % військового збору. Тому варто подумати перед тим як здійснювати продажі через Інтернет-магазин попередньо не зареєструвавшись як суб'єкт господарювання.

По питанням реєстрації господарської діяльності Інтернет-магазину Ви можете звертатися до нас. "Solid Finance" надає комплекс послуг з юридичного супроводу Інтернет-магазину, консультації з питань господарської діяльності, дотримання законодавства та вибору оптимальних форм розрахунку і оподаткування, супроводу договорів курівлі-продажу, юридичної підтримки в роботі із зверненнями та скаргами споживачів, супроводу перевірок контролюючих органів та судового захисту.

  • Поделиться:

Наші головні переваги

Великий досвід роботи дозволяє нам оперативно і якісно надавати послуги нашим клієнтам

Досвід роботи 10 років

Напрацьований роками досвід дозволяє нашим юристам вирішувати найскладніші питання

Гарантія якості

Завдання виконується із найсуворішим дотриманням закону та побажань клієнта

Комплексний підхід

Над завданням клієнта працює команда юристів-професіоналів різного профілю, що дозволяє вирішити поставлену задачу з урахуванням всіх нюансів

Повний комплекс послуг

Надаємо повний юридичний супровід клієнта від момента реєстрації бізнеса і до його ліквідації

Наші клієнти та партнери

За час нашої роботи ми отримали безліч задоволених клієнтів і партнерів

Адвокатське Об'єднання
Адвокатське Об'єднання "Неофеліс ЛГ" Neofelis Law Group
Зворотній дзвінок
Передзвонимо Вам через 10 хвилин
Ваше ім'я
Ваш телефон
Данные будут использованы только для связи с Вами!
×
Ваше ім'я
Ваш телефон
Данные будут использованы только для связи с Вами!
×