Консультація по телефону:
31 Січня, 2020 Новини компанії

Особливості здійснення Інтернет-торгівлі

Інтернет-магазин є доволі поширеною формою ведення бізнесу, оскільки вона є досить зручною внаслідок відсутності необхідності прямого контакту з покупцем, можливості здійснення торгівлі в будь-який час та головне – на будь-якій відстані, що значно розширює коло потенційних покупців. Однак, внаслідок своєї специфіки, – надання послуг дистанційно з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем, – існують й певні особливості правової регламентації такої діяльності.

В даній статті Ви дізнаєтесь хто може займатися електронною комерцією; який клас КВЕД обрати; чи може діяльність Інтернет-магазину перебувати на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності; яку групу платників єдиного податку не може обрати підприємець, який займається інтернет-торгівлею; чи реєструватися платником ПДВ. Тож приступимо!

Хто може займатися інтернет-торгівлею?

Інтернет-торгівлею можуть займатися лише суб’єкти господарювання – юридичні особи та фізичні особи-підприємці. Приватні особи не зареєстровані в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань не можуть здійснювати таку діяльність.

Який клас КВЕД обрати?

Такому виду діяльності, як інтернет-торгівля відповідає КВЕД 47.91 «Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет». Клас 47.91 включає діяльність із роздрібної торгівлі, коли покупець здійснює свій вибір, засновуючись на рекламних оголошеннях, каталогах, інформації веб-сайтів чи будь-якій іншій рекламній продукції, та здійснює замовлення поштою, телефоном або через мережу Інтернет. Товар, який купується, може бути або безпосередньо завантажений з інтернет-сайта або доставлений покупцеві.

Чи може діяльність з інтернет-торгівлі перебувати на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності?

 Згідно з п. 291.3 ст. 291 Податкового кодексу України юридична особа чи фізична особа-підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному гл. 1 розд. XIV Кодексу.

Пунктом 291.5 ПК України визначено перелік видів діяльності, здійснення яких не дає права застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. Зокрема, не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату (пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 ПК України).

В свою чергу, роздрібна торгівля антикваріатом, букіністичними книгами, іншими уживаними товарами та діяльність аукціонних будинків (роздрібних) відноситься до класу КВЕД 47.79 «Роздрібна торгівля уживаними товарами в магазинах». Тому, підприємці, які здійснюють діяльність згідно КВЕД 47. 91 «Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет можуть застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, але тільки в тому разі, якщо їх діяльність не пов’язана із  здійсненням продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльністю з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату.

Яку групу платників єдиного податку не може обрати підприємець, який займається інтернет-торгівлею?

Підприємець-платник єдиного податку першої групи не може здійснювати роздрібний продаж товарів через Інтернет. До такого висновку можна дійти проаналізувавши положення пп. 1 п. 291.4 ст. 291 ПК України, відповідно до якого на першій групі платників єдиного податку можуть перебувати фізичні особи-підприємці, які, зокрема здійснюють винятково роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках. Тобто така особа може торгувати лише на ринку. Однак, такі обмеження лише стосуються роздрібного продажу товарів.

Платники податку першої групи згідно з ПК України можуть провадити господарську діяльність з надання побутових послуг населення. Для розуміння того, про які саме послуги йде мова рекомендуємо Вам додатково ознайомитися з п. 291.7 ст. 291 ПК України.

Що ж стосується інших груп, – другої та третьої, – то ніяких обмежень для інтернет-торгівлі чинним законодавством не передбачається.

Четверту ж група платників єдиного податку представляють сільськогосподарські виробники.

Чи реєструватися платником ПДВ?

Випадок, коли юридичній особі та фізичній особі-підприємцю необхідно реєструватися як платник податку на додану вартість, визначено ПК України. Так, п. 181.1 ст. 181 вказано на те, що, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПК України, які, зокрема, постачаються з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, перевищує 1 млн. грн., то така особа зобов’язана зареєструватися як платник ПДВ, крім особи, яка є платником єдиного податку першої – третьої груп.

Тому, якщо Ваш обсяг постачання товарів/послуг через Інтернет-магазин перевищив 1 млн. грн., то Ви зобов’язані зареєструватися платником ПДВ. Однак, така вимога не поширюється на платників єдиного податку першої–третьої груп.

З’ясувавши дані питання, Ви, певно, пересвідчилися в тому, що ведення бізнесу через Інтернет-магазин має багато юридичних нюансів, а тому без кваліфікованої юридичної допомоги тут не обійтися. За наданням юридичних консультацій по всім питанням, що можуть виникнути як під час створення Інтернет-магазину, так і вже безпосередньо під-час здійснення підприємницької діяльності в Інтернеті, Ви можете звернутися до нас.  «Solid Finance» якісно та швидко вирішить будь-яку Вашу проблему.

Ми цінуємо кожного клієнта!

  • Поделиться:

Наші головні переваги

Великий досвід роботи дозволяє нам оперативно і якісно надавати послуги нашим клієнтам

Досвід роботи 10 років

Напрацьований роками досвід дозволяє нашим юристам вирішувати найскладніші питання

Гарантія якості

Завдання виконується із найсуворішим дотриманням закону та побажань клієнта

Комплексний підхід

Над завданням клієнта працює команда юристів-професіоналів різного профілю, що дозволяє вирішити поставлену задачу з урахуванням всіх нюансів

Повний комплекс послуг

Надаємо повний юридичний супровід клієнта від момента реєстрації бізнеса і до його ліквідації

Наші клієнти та партнери

За час нашої роботи ми отримали безліч задоволених клієнтів і партнерів

Адвокатське Об'єднання
Адвокатське Об'єднання "Неофеліс ЛГ" Neofelis Law Group
Зворотній дзвінок
Передзвонимо Вам через 10 хвилин
Ваше ім'я
Ваш телефон
Данные будут использованы только для связи с Вами!
×
Ваше ім'я
Ваш телефон
Данные будут использованы только для связи с Вами!
×