Консультація по телефону:
07 Жовтня, 2021 Новини компанії

Для чого українцям потрібна реєстрація торговельної марки?

Згідно даних Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) за перше півріччя 2021 року в Україні було зареєстровано 12`026 торговельних марок (далі – ТМ), що майже на 4 тисячі більше, ніж кількість ТМ, зареєстрованих за аналогічний період 2020 року (за І півріччя 2020 року – 8`561 ТМ). А станом на серпень 2021 року кількість зареєстрованих ТМ в країнах ЄС перевищила позначку 2 млн., у світі кількість зареєстрованих ТМ вимірюється десятками мільйонів. Наведені цифри свідчать самі за себе – сучасний бізнес приділяє все більше уваги реєстрації торговельних марок. Проте, є й велика частка тих, хто працює без реєстрації ТМ. Чинниками, що стримують підприємців реєструвати ТМ, є часові та грошові затрати, адже процедура реєстрації ТМ доволі коштовна, а термін реєстрації становить приблизно від 14 до 24 місяців. Існує можливість скоротити цей строк до 6-7 місяців, за умови сплати відповідного збору.

Тож навіщо потрібна реєстрація ТМ та чи реєструвати або ні торговельні марки українцям?

Перш за все, слід дослідити що собою являє торговельна марка для чого вона потрібна. Мовою законодавця торговельна марка – це «позначення, за яким товари і послуги одних осіб відрізняються від товарів і послуг інших осіб». Саме ТМ є тим інструментом, завдяки якому Вас впізнають споживачі (покупці). Не менш важливим є питання довіри. Згідно статистичних даних 90% споживачів при обранні продукту віддають перевагу товару пізнаваного бренду.

Що, окрім пізнаваності та довіри покупців, гарантує реєстрація ТМ?

По-перше, коли ми говоримо про реєстрацію ТМ, ми говоримо про безпеку Вашого бізнесу. На практиці частими є випадки незаконного використання чужого ім’я: поки один бізнесмен заробляє бездоганну репутацію своєму продукту, інший її використовує. Зареєструвавши ТМ Ви будете захищені від подібних ситуацій. А якщо хтось все ж таки зазіхне на Ваше ім’я (логотип, найменування тощо), Ви можете в судовому порядку стягнути з порушника компенсацію за такі дії, а також вимагати від порушника знищити товар, на яких міститься ваше ім’я.

По-друге, торговельна марка є нематеріальним активом підприємства, а тому вартість торговельної марки може бути зарахована на баланс останнього за первісною вартістю, яка включає витрати на:

1) послуги дизайнера, який розробив ТМ (за наявності);

2) збори, сплачені при реєстрації;

3) сплату держмита за видачу свідоцтва;

4) послуги патентного повіреного.

По-третє, власнику ТМ слід пам’ятати, що з моменту реєстрації ТМ вона стає повноцінним товаром, який може виступати предметом правочинів: купівля-продаж, франчайзинг тощо. Це дає можливість власнику ТМ отримувати прибуток.

Також слід відмітити, що реєстрація ТМ дає можливість її власнику використовувати доволі престижне доменне ім’я «.ua», адже реєстрація цього домену допускається тільки при наявності власної торговельної марки.

Таким чином, реєстрація торговельної марки є гарантією захисту Вашого бізнесу та свідчить про Ваш авторитет, репутацію.

З питаннями, що стосуються процедури реєстрації об’єктів інтелектуальної власності або оскарження відмови в їх реєстрації, порядку взяття об’єкта інтелектуальної власності на баланс підприємства, укладення ліцензійного договору або договору про передачу права власності на об’єкт інтелектуальної власності, а також питання щодо внесення об’єкта інтелектуальної власності до митного реєстру, Ви можете звернутися до Компанії «Солід Фінанс» за тел. + 38(050) 417-17-77 або написавши листа на адрес ел. пошти solid.finance777@gmail.com. Я та мої колеги з радістю Вам допоможуть!

  • Поделиться:

Наші головні переваги

Великий досвід роботи дозволяє нам оперативно і якісно надавати послуги нашим клієнтам

Досвід роботи 10 років

Напрацьований роками досвід дозволяє нашим юристам вирішувати найскладніші питання

Гарантія якості

Завдання виконується із найсуворішим дотриманням закону та побажань клієнта

Комплексний підхід

Над завданням клієнта працює команда юристів-професіоналів різного профілю, що дозволяє вирішити поставлену задачу з урахуванням всіх нюансів

Повний комплекс послуг

Надаємо повний юридичний супровід клієнта від момента реєстрації бізнеса і до його ліквідації

Наші клієнти та партнери

За час нашої роботи ми отримали безліч задоволених клієнтів і партнерів

Адвокатське Об'єднання
Адвокатське Об'єднання "Неофеліс ЛГ" Neofelis Law Group
Зворотній дзвінок
Передзвонимо Вам через 10 хвилин
Ваше ім'я
Ваш телефон
Данные будут использованы только для связи с Вами!
×
Ваше ім'я
Ваш телефон
Данные будут использованы только для связи с Вами!
×