Консультація по телефону:
23 Січня, 2020 Новини компанії

Умови відповідальності платників податків може бути змінено

16. 01. 2020 р. Верховною Радою України було прийнято Закон № 1210 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністратування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законоавстві. Останнім передбачено одним із ключових напрямів реформування запровадження винної відповідальності платників податків.

Згаданим Законом, зокрема вносяться зміни до п. 109.1 Податкового кодексу України, яка визначає поняття податкового правопорушення. Пропонована нова редакція статті на відміну від ще чинного п. 109.1 ст. 109, яка передбачає усічений склад, встановлює необхідність наявності вини як умови відповідальності за податкове правопорушення. А згідно з п. 112.2 ст. 112 особа вважатиметься винною у вчиненні правопорушення, якщо у встановленому порядку буде встановлено, що вона мала можливість для дотримання правил та норм, за порушення яких цим Кодексом передбачена відповідальність, проте не вжила достатніх заходів щодо їх дотримання. Вжиті ж платником податків заходи щодо дотримання правил та норм податкового законодавства вважаються достатніми, якщо контролюючий орган не доведе у встановленому порядку, що вчиняючи певні дії або допускаючи бездіяльність, за які передбачена відповідальність, платник податків діяв не розумно, недобросовісно та без належної обачливості.

Діяння вважатиметься вчиненим умисно, якщо існують доведені контролюючим органом обставини, які свідчать, що платник податків штучно, цілеспрямовано створив умови, які не можуть мати іншої мети крім як невиконання або неналежне виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (абз. 2 п. 109.1 ст. 109).

Всі сумніви щодо наявності обставин, за яких може бути притягнена до відповідальності за порушення податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючий орган, трактуватимуться на користь такої особи (п. 112.7 ст. 112).

В той же час передбачається доповнення ст. 109 п. 109.3, який відсилає до статей Податкового кодексу України за якими особа нестиме відповідальність за вчинення податкового правопорушення незалежно від наявності вини.

По всім питанням стосовно змін в галузі податкового права Ви можете звертатися до нас. "Solid Finance" зокрема надає консультації з питань податкового права, оподаткування та податкового обліку; правовий аналіз податкової документації на предмет відповідності вимогам вимогам законодавства; юридичний аналіз угод, договорів на предмет розрахунку податкового навантаження; складання позовних заяв до суду в зв'язку з оскарженням рішень, дій або бездіяльності податкової та представництво інтересів у фіскальній службі, прокуратурі, поліції і судах.

  • Поделиться:

Наші головні переваги

Великий досвід роботи дозволяє нам оперативно і якісно надавати послуги нашим клієнтам

Досвід роботи 10 років

Напрацьований роками досвід дозволяє нашим юристам вирішувати найскладніші питання

Гарантія якості

Завдання виконується із найсуворішим дотриманням закону та побажань клієнта

Комплексний підхід

Над завданням клієнта працює команда юристів-професіоналів різного профілю, що дозволяє вирішити поставлену задачу з урахуванням всіх нюансів

Повний комплекс послуг

Надаємо повний юридичний супровід клієнта від момента реєстрації бізнеса і до його ліквідації

Наші клієнти та партнери

За час нашої роботи ми отримали безліч задоволених клієнтів і партнерів

Адвокатське Об'єднання
Адвокатське Об'єднання "Неофеліс ЛГ" Neofelis Law Group
Зворотній дзвінок
Передзвонимо Вам через 10 хвилин
Ваше ім'я
Ваш телефон
Данные будут использованы только для связи с Вами!
×
Ваше ім'я
Ваш телефон
Данные будут использованы только для связи с Вами!
×